Superkupa e Shqipërisë 2000 është edicioni i 7-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 13 janar, 2001 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KF Tirana.

Sezoni i kaluar: 1998. Sezoni i rradhës: 2001

13 janar 2001 KF Tirana 1-0 KS Teuta

Shih gjithashtu Redakto

Referime Redakto