Surkish është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë.

Surkish
Fshat
Vendndodhja
Surkish is located in Kosova
Surkish
Surkish
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 589 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 14″ Veri

21° 12′ 28″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto