Svalbarðshreppur

komunë në Islandë


Svalbarðshreppur (islandisht: Svalbarðshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Svalbarðshreppur
Svalbarðshreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej90
{{{postal_code_type}}}
680, 681

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto