Svalbarðsstrandarhreppur

komunë në Islandë

Svalbarðsstrandarhreppur (islandisht: Svalbarðsstrandarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Svalbarðsstrandarhreppur
Svalbarðsstrandarhreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Eiríkur H. Hauksson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55 km2
Popullsia 387 banorë
Dendësia 7.04 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto