Svalbarðsstrandarhreppur

komunë në Islandë

Svalbarðsstrandarhreppur (islandisht: Svalbarðsstrandarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Svalbarðsstrandarhreppur
Svalbarðsstrandarhreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej387

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto