Ölfus (islandisht: [Sveitarfélagið Ölfus] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Ölfus
Sveitarfélagið Ölfus
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej1.906
{{{postal_code_type}}}
815, 816

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Ölfus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale