Vogar (komunë)

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Sveitarfélagið Vogar)


Vogar (islandisht: Sveitarfélagið Vogar), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Gadishulli Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Vogar
Sveitarfélagið Vogar
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Total1.127
{{{postal_code_type}}}
190

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto