Sylevicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fierisht.

Sylevicë
Fierisht
Fshat
Vendndodhja
Sylevicë is located in Kosova
Sylevicë
Sylevicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 2′ 18″ Veri

21° 4′ 54″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto