Tálknafjarðarhreppur

komunë në Islandë

Tálknafjarðarhreppur (islandisht: Tálknafjarðarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Tálknafjarðarhreppur
Tálknafjarðarhreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej297
{{{postal_code_type}}}
460

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto