Tërnavica

fshat në Kosovë

Tërnavicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkrypas.

Tërnavicë
Gurkrypas
Fshat
Vendndodhja
Tërnavicë is located in Kosova
Tërnavicë
Tërnavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 11″ Veri

21° 3′ 53″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto