Tagamanent

komunë në Spanjë

Tagamanent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Tagamanent ka 314 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.8 km2.

Tagamanent
Popullsia
 • Gjithsej314

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto