Takashi Inui

futbollist japonez

Takashi Inui (lindur më 2 qershor 1988) është një futbollist japonez.

Takashi Inui
Takashi Inui IAA September 2013.JPG
Personal information
Full nameTakashi Inui
Date of birth (1988-06-02) 2 Qershor, 1988 (33 vjeç)
Place of birthShiga, Japoni
Position(s)Mesfushor
Club information
Current team
Eibar
Senior career*
YearsTeamApps(Gls)
2007–2008Yokohama F. Marinos
2008–2011Cerezo Osaka
2011–2012Bochum
2012–2015Eintracht Frankfurt
2015–Eibar
National team
2009–Japonia19(2)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
2010 2 0
2011 0 0
2012 3 0
2013 6 0
2014 2 2
2015 5 0
Gjithsej 19 2

Lidhje të jashtmeRedakto