Takayuki Morimoto

futbollist japonez

Takayuki Morimoto (lindur më 7 Maj 1988) është një futbollist japonez.

Takayuki Morimoto
Morimoto UDI-CAT 4-2.jpg
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTakayuki Morimoto
Datëlindja (1988-05-07) 7 Maj, 1988 (34 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japoni
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
Kawasaki Frontale
Numri9
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2004–2006Tokyo Verdy
2006–2011Catania
2011–2012Novara
2012Catania
2013Al-Nasr
2013–2015JEF United Chiba
2016–Kawasaki Frontale
Kombëtarja
2009–2012Japonia10(3)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 2 1
2010 7 2
2011 0 0
2012 1 0
Gjithsej 10 3

Lidhje të jashtmeRedakto