Takeo Wakabayashi

futbollist japonez

Takeo Wakabayashi (29 Gusht 19077 Gusht 1937) ishte një ish-futbollist japonez.

Takeo Wakabayashi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTakeo Wakabayashi
DatëlindjaGusht 29, 1907(1907-08-29)
VendlindjaHyogo, Japoni
Data e vdekjesGusht 7, 1937 (29 vjeç)
PozicioniSulmues
Kombëtarja
YearsTeamApps(Gls)
1930Japonia2(4)

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1930 2 4
Gjithsej 2 4

Lidhje të jashtmeRedakto