Talayuela

komunë në Spanjë

Talayuela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo Arañuelo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Talayuela ka 9269 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 204.7 km2.

Talayuela
Stema zyrtare e Talayuela
Popullsia
 • Gjithsej9.269
Faqja zyrtare[[1] talayuela.es/%20talayuela.es]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto