Taronina

fshat të Shqipëri

Taronina është një fshatKomunën CepoRrethin e GjirokastrësShqipërisë.

— '

GjeografiaRedakto

Fshati ndodhet rruges per ne Zhulati dhe eshte e asfaltuar.

HistoriaRedakto

DemografiaRedakto

Shih edheRedakto