Timothy William Burton lindi më 25 gusht 1958Burbank, Kaliforni. Është një autor, producent dhe regjisor amerikan.

Tim Burton
U lind në
Timothy William Burton

(1958-08-25) 25 gusht 1958 (65 vjeç)
KombësiaAmerikan

Filmografia Redakto

Si regjisori Redakto

Si animator Redakto

Si producent Redakto

Cameo dhe aktivitete të tjera në film Redakto

Televizion Redakto

Video muzikor Redakto

Lidhje të jashtme Redakto