Tjörneshreppur

komunë në Islandë

Tjörneshreppur (islandisht: Tjörneshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Tjörneshreppur
Tjörneshreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Total55

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto