Toro, Zamora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Toro, të provincës Zamora, në Castile dhe León. Toro, Zamora ka 9822 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 326 km2.

Toro, Zamora
Komunë
noform
Collegiate church of Santa María la Mayor
Stema_figura
Vendndodhja
Toro, Zamora is located in Spanjë
Toro, Zamora
Toro, Zamora

Koordinatat: 41°31′32″V 5°23′28″P / 41.52556°V 5.39111°P / 41.52556; -5.39111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Zamora
Qarku Toro
Kryetari i Bashkisë Jesús Andrés Sedano Pérez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 326 km2
Lartësia 740 m (m.n.d.)
Popullsia 9822 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Toresanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49800
Prefiksi 980
Koordinatat 41° 31′ 32″ Veri

5° 23′ 28″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.toroayto.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto