Zamora është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Zamora ka një popullsi prej 191612 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10561 km2.

Provinca Zamora
Population
 • Total191.612
Demonym(s)spanjisht: Zamorano/a

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto