Toses

komunë në Spanjë


Toses është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia.

Toses
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Toses.svg
Vendndodhja
Toses is located in Spanjë
Toses
Toses

Koordinatat: 42°19′24″V 2°1′0″L / 42.32333°V 2.01667°L / 42.32333; 2.01667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 24″ Veri

2° 1′ 0″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Toses – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale