Tremp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Jussà, të provincës Lleida, në Katalonia. Tremp ka 6028 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 303.97 km2.

Tremp
Flamuri i Tremp
Stema zyrtare e Tremp
Popullsia
 • Gjithsej6.028
Emri i banorëveTrempolí, trempolina

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  •   Commons: Tremp – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale