Treska është një fshatkomunën Vithkuqrrethin e KorçësShqipërisë. Është vendlindja e Misto Treskës, përkthyes, diplomat, dhe gjykatës.[1]

Treska

Shih edhe Redakto

  1. ^ Shënim nga përpunuesi i faqes. "Shtesë". Disa nga artikujt e tij janë “Fajdexhiu”, “Spiuni”, “Liria e shtypit dhe njerëzit në fuqi”, “Është grekoman!… është turk!” (Rilindja nr 32), “Në bashkëfjalim me një të vdekur” (idem Nr.27). {{cite journal}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Nuk lejohet formatim teksti në: |journal= (Ndihmë!)