Trujillo, Cáceres

komunë në Spanjë

Trujillo, Cáceres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Trujillo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Trujillo, Cáceres ka 9086 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 655 km2.

Trujillo, Cáceres
Santa María la Mayor Church, Trujillo
Santa María la Mayor Church, Trujillo
Stema zyrtare e Trujillo, Cáceres
Popullsia
 • Gjithsej9.086
Faqja zyrtare[[1] www.trujillo.es/%20http://www.trujillo.es]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto