Turuçicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Turanë.

Turuçicë
Turanë
Fshat
Vendndodhja
Turuçicë is located in Kosova
Turuçicë
Turuçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 794 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 37″ Veri

21° 19′ 53″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto