Uncyclopedia, the content-free encyclopedia that anyone can edit është një parodi mbi Wikipedinë. Webfaqja është një wiki që përmban artikuj humoristike dhe satirike.

Webfaqja http://uncyclopedia.org/
Komercial Jo
Tipi i faqes Satirë/Wiki
Pronari Wikia
Krijuar nga Jonathan Huang dhe Stillwaters/Euniana
Lëshuar më 5 janar 2005

Një version shqip i këtij projektit akoma nuk ekziston.

TriviaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me Interneti është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.