Urús

komunë në Spanjë


Urús është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Katalonia.

Urús
Komunë
Vendndodhja
Urús is located in Spanjë
Urús
Urús

Koordinatat: 42°21′9″V 1°51′12″L / 42.35250°V 1.85333°L / 42.35250; 1.85333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 21′ 9″ Veri

1° 51′ 12″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Urús – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale