Ushqerza e rëndomtë

lloj i bimëve
Ushqerza e rëndomtë
Ushqerza e rëndomtë
Ushqerza e rëndomtë
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Boraginales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Echium
Echium vulgare

Ushqerza e rëndomtë ( lat. Echium vulgare L.) është bimë e familjes Boraginaceae.

Lista e anëtarëveRedakto

Shiko dhe këtëRedakto

Ushqerza e rëndomtë në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Echium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale