Vallromanes

komunë në Spanjë

Vallromanes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vallromanes ka 2396 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.7 km2.

Vallromanes
Popullsia
 • Gjithsej2.396

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


Coordinates: 41°32′2″N 2°18′8″E / 41.53389°N 2.30222°E / 41.53389; 2.30222