Verges, Catalonia

komunë në Spanjë


Verges, Catalonia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Verges, Catalonia ka 1162 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.7 km2.

Verges, Catalonia
Komunë
noform
Verges seen from the air
Stema_figura
Vendndodhja
Verges, Catalonia is located in Spanjë
Verges, Catalonia
Verges, Catalonia

Koordinatat: 42°3′49″V 3°2′52″L / 42.06361°V 3.04778°L / 42.06361; 3.04778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.7 km2
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Popullsia 1162 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vergelità, vergelitana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17211
Koordinatat 42° 3′ 49″ Veri

3° 2′ 52″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


Koordinatat: 42°3′49″V 3°2′52″L / 42.06361°V 3.04778°L / 42.06361; 3.04778{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page