Vestmannaeyjar

komunë në Islandë

Vestmannaeyjar (islandisht: [Sveitarfélagið Vestmannaeyjar] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Vestmannaeyjar
Sveitarfélagið Vestmannaeyjar
Komunë
Heimaklettur shihet nga Stakkagerðistún i cili është një park publik në mes të Heimaey
Heimaklettur shihet nga Stakkagerðistún i cili është një park publik në mes të Heimaey
Popullsia
 • Gjithsej4.264
{{{postal_code_type}}}
IS-900, 902
Faqja zyrtarevestmannaeyjar.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto