Vesturbyggd

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Vesturbyggð)

Vesturbyggð (islandisht: Vesturbyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Vesturbyggd
Vesturbyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej949
{{{postal_code_type}}}
450, 451, 465

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto