Veteli ( Vetelin kunta ), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Veteli
Vetelin kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.veteli.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto