Vig (Macukull)

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës
Flag of Albania.svg Vig (Macukull)
Noimage.png
Emri: Vig
Qarku: Qarku i Dibrës
Rethi: Rrethi i Matit
Komuna: Komuna Macukull
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Vigu është emër i një fshati në ShqipëriKomunën Macukull.

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto