Macukulli

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës
(Përcjellë nga Macukull)
Flag of Albania.svg Macukulli
Noimage.png
Emri: Lis
Qarku: Qarku i Dibrës
Rethi: Rrethi i Matit
Komuna: Komuna Macukull
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Macukulli është emër i një fshati në Shqipëri në komunën e emëruar me të njejtin emër.

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto