Vilassar de Mar

komunë në Spanjë

Vilassar de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilassar de Mar ka 19052 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.01 km2.

Vilassar de Mar
Catalonia VilassarDeMarVista.JPG
Stema zyrtare e Vilassar de Mar
Popullsia
 • Gjithsej19.052
Emri i banorëveVilassarenc, vilassarenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto