Villabona

komunë në Spanjë

Villabona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tolosaldea, të provincës Gipuzkoa, në Baskia. Villabona ka 5888 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17,74 km2.

Villabona
Stema zyrtare e Villabona
Popullsia
 • Gjithsej5.888
Faqja zyrtarewww.villabona.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto