Villamalur

komunë në Spanjë

Villamalur është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Mijares, të provincës Castellón, në Valencia. Villamalur ka 102 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.5 km2.

Villamalur
Letr Villamalur.jpg
Population
 • Total102

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto