Villanova, Ribagorza

komunë në Spanjë

Villanova, Ribagorza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribagorza, të provincës Huesca, në Aragon. Villanova, Ribagorza ka 154 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.05 km2.

Villanova, Ribagorza
Official seal of Villanova, Ribagorza
Population
 • Total154

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto