Vilopriu

komunë në Spanjë


Vilopriu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Vilopriu
Komunë
Vendndodhja
Vilopriu is located in Spanjë
Vilopriu
Vilopriu

Koordinatat: 42°6′V 3°0′L / 42.100°V 3.000°L / 42.100; 3.000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Vilopriu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale