Vimpeli (finlandisht: Vimpelin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincënFinlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Vimpeli
Vimpelin kunta
Komunë
Municipal office
Municipal office
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.vimpeli.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto