Viver i Serrateix është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Viver i Serrateix ka 186 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.81 km2.

Viver i Serrateix
Popullsia
 • Gjithsej186
Emri i banorëveViverenc, viverenca, serrateixenc, serrateixenca
Faqja zyrtare[[1] www.viveriserrateix.net%20town%20website]]

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto