Vladimir Marko lindi më 26 gusht të vitit 1948Tiranë, është kinematograf dhe aktor shqiptar.

FilmografiaRedakto

KinematografiRedakto

AktrimRedakto


  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.