Shtëpia jonë e përbashkët
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Shtëpia jonë e përbashkët
Vendi i prodhimit Fier
Viti i prodhimit 1981
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 65:30
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Ismail Zhabjaku
Skenari Teodor Laço
Muzika e filmit Aleksandër Lalo
Kameramani Rodolf Radovani
Vladimir Marko
Drejtori artistik Skënder Aliu Nuri Metani
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Sulejman Pitarka
Mina Koxhaku
Gjergj Lala
Kadri Roshi
Aktorët tjerë
Drita Pelingu
Brunilda Borova
Luftar Pajo
Fatos Sela

Shtëpia jonë e përbashkët është një film shqiptar i prodhuar në vitin 1981. Regjia: Ismail Zhabjaku, Skenari: Teodor Laço, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Aleksandër Lalo.

Aktorët në role

Redakto


Përmbajtja e filmit

Redakto

Në familjen e Kozma Selitës çdo pjesëtar është i dhënë me pasion pas punës së tij. Mamaja Vita është rrobaqepëse Djali më i madh Xhoxhi punon në rafinerinë e naftës Aurora është farmaciste dhe Vaso naftëtar. Flonja dashuron Vason por ajo do që Vaso të heqë dorë nga të qënit naftëtar. Por Vaso i edukuar me dashurinë ndaj profesionit të tij nuk mund të pajtohet me interesat e Flonjës.

Lidhje të jashtme

Redakto