Nekrologji
Arkivi i filmit
Noimage.png
Titulli shqip Nekrologji
Origjinali Nekrologji
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Regjisor
Fatmir Koçi
Asisten regjisor
Kastriot Çipi
Skenari Fatmir Koçi
Muzika e filmit Kompozitori
Fatmir Koçi
Editues i zërit
Niko Shallo
Drejtori artistik Artist skenik
Ilia Xhokaxhi
Prerja
Shazie Kapoli
Kinematografia
Vladimir Marko
Mihal Rama
Prodhuesi i filmit: Albafilm Studio
Aktorë kryesorë
Rajmonda Bulku
Kastriot Çipi
Sejfulla Myftari
Enver Petrovci
Aktorët tjerë
Guljelm Radoja

Nekrologji është film shqiptar, prodhim i vitit 1993-1994.

Përmbajtja e filmitRedakto

Një kështjellë mesjetare. Një artist ka ndërtuar një monument të madh të një kali pa bark. Mbreti vdes papritur. E shoqja mundohet ta mbajë sekret vdekjen e tij derisa trupi i pajetë kthehet në një skelet mbi fron. Populli ende brohoret për mbretin dhe mbretëresha ha çdo ditë për dy: për vete dhe për mbretin e vdekur.

Aktoret dhe roletRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.