Rajmonda Bulku

politikane shqiptare

Rajmonda Bulku (lindur në Tiranë16 gusht 1958 ) është një aktore e mirënjohur shqiptare dhe ish deputete e Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.

Aktore e njohur e skenës dhe ekranit është nderuar me disa çmime. Në vitin 1981 ajo u diplomua si aktore në Institutin e Arteve të Bukura në Tiranë

Filmi i saj i pare, është Dimri i fundit i vitit 1976, dhe më pas Zonja nga qyteti.

Në jetën private ajo është e martuar dhe ka dy fëmijë.

FilmografiaRedakto

TEATER

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.