Zonja nga qyteti

Zonja nga qyteti
Arkivi i filmit
Origjinali Zonja nga qyteti
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1976
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 90', mono / color
Zhanri komedi / familje
Gjuha origjinale shqip
Ekipi realizues
Regjia Piro Milkani
Autori Ruzhdi Pulaha
Muzika e filmit Agim Krajka
Kameramani Lionel Konomi
Drejtori artistik Josif Kromidha
Prodhuesi i filmit: Kinostudio Shqiperia e Re
Aktorë kryesorë
Violeta Manushi
Rajmonda Bulku
Stavri Shkurti
Pandi Raidhi
Aktorët tjerë
Yllka Mujo
Piro Kita
Vasillaq Vangjeli
Vangjel Grabocka


Zonja nga qyteti është një film komedi xhiruar në Shqipëri nga regjisori Piro Milkani i vitit 1976.

Skenari: Ruzhdi Pulaha, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Agim Krajka.

Përmbajtja

Redakto

Vendimi i Ollgës për të jetuar me Melin, vajzën e saj që punon si ndihmës-mjeke fshati, kthehet në situata plot peripeci. Pas një panairi të tërë letërkembimi për të gjetur një dhëndër qyteti, Ollga i prezanton Melit Koçin që hiqet si artist i vërtetë. Por Meli ka rënë në dashuri me Bujarin dhe nuk shkulet nga fshati.

Lidhje të jashtme

Redakto


Aktorët dhe rolet

Redakto

Aktorët dhe rolet e tyre në këtë film janë: