Një djalë edhe një vajzë

Një djalë edhe një vajzë
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Një djalë edhe një vajzë
Origjinali Një djalë edhe një vajzë
Vendi i prodhimit Tiranë
Viti i prodhimit 1990
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 85:00
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Ibrahim Muçaj Kristaq Mitro
Skenari Shpresa Vreto Petrit Ruka
Muzika e filmit Gjon Simoni
Kameramani Pëllumb Panariti
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Ema Andrea
Sokol Balza
Margarita Xhepa
Agim Shuke
Aktorët tjerë
Rajmonda Bulku


Një djalë edhe një vajzë është film i vitit 1990 me regji nga Kristaq Mitro dhe Ibrahim Muçaj dhe skenar nga Petrit Ruka dhe Shpresa Vreto.

Përmbajtja

Redakto

Anila dhe Artani janë në prag të provimit të maturës. Ata jetojnë në të njëjtin pallat dhe kanë hyrë në moshën e ëndërrave të mëdha. Eshtë koha që ata të ndeshen me probleme në jetët e tyre. Ky film trajton shumë aspekte të kësaj moshe delikate.

Aktorët

Redakto