Vopnafjördur

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Vopnafjörður)


Vopnafjörður (islandisht: Vopnafjarðarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Vopnafjördur
Vopnafjarðarhreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej695
{{{postal_code_type}}}
690

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto