Vopnafjördur

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Vopnafjarðarhreppur)


Vopnafjörður (islandisht: Vopnafjarðarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Vopnafjörður
Vopnafjarðarhreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Ólafur Áki Ragnarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,903 km2
Popullsia 695 banorë
Dendësia 0.37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 690

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto