Vrança

fshat në Maqedoni
Vrança
Fshat
Vendndodhja
Vrança is located in Maqedonia e Veriut
Vrança
Vrança
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 599 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7511
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 23′ 37″ Veri

21° 22′ 25″ Lindje

Popullsia 105 banorë (2002)